Як вибрати мотоблок для дачі та городу

Щоб робота йшла на лад

Засоби малої механізації з відповідними характеристиками забезпечують зниження обсягу фізичної праці під час проведення сільгоспробіт на присадибних ділянках, дачах, городах та чудово впораються з поставленими завданнями. Якнайкраще для цього підходить одновісний трактор або мотоблок. Такий універсальний агрегат дає змогу підготувати та зорати ділянку, на якій буде посаджена будь-яка культура. З його допомогою можна зібрати врожай. Це невелика та практична багатофункціональна техніка, яка може експлуатуватися як транспортний агрегат або навіть як снігоприбиральник взимку.

Перед тим, як перейти до вибору конкретної моделі, майбутній власник має з’ясувати, що являють собою сучасні мотоблоки, у чому полягають особливості експлуатації. І тут передусім необхідно розібратися, які є види мотоблоків на ринку.

Традиційно обладнання розрізняють за тим, яке паливо використовує двигун: мотоблок бензиновий — робоче паливо бензин; дизельний — на дизельному паливі (солярці). Який мотоблок краще дизельний чи бензиновий кожен власник вирішує сам, а ми розповідаємо про потенціал кожного з них.

Бензиновий двигун за однакової потужності коштує дешевше, ніж дизельний, має меншу масу, що важливо для керованості агрегату. Він легше запускається навіть взимку, більш динамічний — швидше реагує на керування обертами. Також не такий шумний, як дизельний, простий і дешевий в обслуговуванні, а також експлуатації, менш чутливий до якості палива.

Розмірковуючи, який бензиновий мотоблок обрати (прямий привід або пас для передачі крутного моменту) враховуйте, якщо ґрунт легкий на малих та середніх ділянках, то цілком можна віддати перевагу комфорту. Але на важкій землі, якщо територія понад 60 соток, працювати з бензиновим двигуном буде досить важко.

Дизельний мотоблок та його особливості

Мотоблок дизельний більш потужний та витривалий, витрата палива двигуна в рази менша, ніж у бензинового. Такий агрегат краще витримує роботу під навантаженням, на знижених обертах зберігає тягу і крутний момент. Він довговічний, більш екологічний — має менш токсичний вихлоп, не потребує регулювання карбюратора та системи запалення. Приймаючи рішення, який дизельний мотоблок обрати, враховуйте, що для полегшення запуску можна вибрати модель з електростартером. Більша вага поліпшує зчеплення коліс із поверхнею, та культивація фрезою пройде більш вдало, мотоблок менше «стрибатиме» по поверхні. Це кращий варіант, якщо у вашому розпорядженні цілинний ґрунт площею 1 гектар та більше.

Більше потужності для більшої площі

Щодо потужності двигуна все просто: чим більша площа ділянки, тим потужнішою має бути техніка. Але не варто брати мотоблок для землі 6 соток, що має високу потужність та ще й із запасом — потужніший агрегат більш дорогий, його складніше утримати, оскільки маса більша, та й маневровість у нього значно нижча. Також треба звернути увагу на тип ґрунту: на цілині навіть невеликої площі вашому помічнику знадобиться набагато більша сила, щоб впоратися з навантаженням.

Тобто під час відповіді на питання: як вибрати хороший мотоблок в Україні та не помилитися, не забувайте про співвідношення «потужність техніки — розмір землі». І правильно розраховуйте використання активного та пасивного навісного обладнання.

Коли маса має значення

Без маси немає зчеплення, без зчеплення немає руху. Тому залежно від конструкційної маси виділяють такі різновиди машин: легкі, середні та важкі.

Легкий мотоблок (для дачі) масою до 80 кг. Малопотужний дачний варіант підійде, коли в обробітку 1 сотка, у межах до 10. Щоб уникнути перегріву двигуна, роботу треба чергувати з періодичним відпочинком.

Середній мотоблок — це проміжний варіант. Маса досягає 130 кг. На ньому може бути встановлений як бензиновий, так і дизельний двигун. Водночас за допомогою додаткового навісного може бути виконана оранка, проведено посівну та інші роботи, якщо розміри ділянки не перевищують 1 га.

Важкий мотоблок із масою понад 130 кг. Це потужний агрегат, якщо оброблювана земля понад 1 га. Він може безперервно працювати в полі або в комунальному господарстві.

Корисне навісне завжди під рукою

Якщо стоїть питання, який вибрати недорогий, але хороший мотоблок за шириною обробки, то треба виходити з розмірів і форми ділянки. Є мотоблоки, коли навісний агрегат із захватом майже півтора метра. З їхньою допомогою буде швидше пройдена габаритна ділянка. Якщо потрібен мотоблок для городу й необхідно зорати вузьку або важкодоступну площу, чи пройти міжряддями, то така ширина не підходить. У цьому випадку доречний технічний варіант із набірними фрезами. Це важливо, якщо висаджувати різні культури або працювати з різним за твердістю ґрунтом. Однак, потрібно пам’ятати: чим ширший захват фрези, тим більше навантаження на спину та руки, і тим менша глибина обробки ґрунту! Також до ваших послуг вал відбору потужності (крім бензинової пасової моделі) для агрегатування активного навісного.

Критерії правильного вибору

Бренд «ДТЗ» пропонує дбайливим господарям мотоблоки, на яких встановлена повітряна система охолодження. Проводячи вибір мотоблока, враховуйте, що кожен варіант являє якісний сільськогосподарський агрегат, на борту якого потужний силовий та редукторний блок.

Повертаючись до питання про залежність обсягу обробки та характеристик техніки, можна запропонувати кілька рекомендацій. Так, легким мотоблоком з бензиновим двигуном потужністю 3–7 к. с. або дизелем до 5 к. с. буде зручно працювати на ділянці до 10 соток. Якщо площа досягає 1 га, потрібен вже середній дизельний мотоблок потужністю двигуна від 6 до 10 к. с. або бензиновий 7–9-сильний. Коли ж вирішуєте, який мотоблок краще для оранки площі від 1 гектара та більше, то вибираємо дизельний мотоблок (понад 10 к. с.) або бензиновий з двигуном потужністю понад 9 к. с.

Городній мотоблок чи дачний?

Відповідь на питання, який мотоблок краще для дачі, залежить від багатьох чинників. Техніка «ДТЗ», для якої притаманна висока якість виготовлення, має в цьому сенсі відповідні характеристики й необхідне оснащення. Якщо вас цікавлять легкі мотоблоки (найменша вартість), рекомендуємо звернути увагу на 7-сильні бензинові агрегати, де трансмісія з пасовим приводом (ДТЗ 470БН) або полегшена версія 570-го (ДТЗ 570БН/М2) з прямим. Інші моделі, що будемо згадувати, лише з прямим приводом. Середній бюджетний мотоблок можна вибрати серед інших варіантів: повноцінна бензинова модель (ДТЗ 570БН) на 7 к. с. або дизельний мотоблок на 6 к. с. (ДТЗ 560ДН), а також 10-сильний (ДТЗ 510ДН). В останньому випадку мотор легко запускається у варіанті з електростартером (ДТЗ 510ДНЕ). І, нарешті, найбільший вантаж буде до снаги важкій бензиновій моделі (ДТЗ 513БН або ДТЗ 517БН) або дизелю на 12 к. с. (ДТЗ 512ДН(Е)). Для успішного розв’язання завдань колесо будь-якої вказаної техніки — з позашляховим протектором.

Істотні переваги мотоблоків «ДТЗ»

Мотоблок «ДТЗ» добре знаний на теренах України та користується заслуженою популярністю серед аграріїв. Дачники та городники свідомо віддають перевагу на користь бренду, завдяки тому, що комплектація мотоблока має суттєві переваги, порівнюючи з іншими марками:

  • більш вищий рівень безпеки та зручності експлуатації забезпечує нормально розімкнуте зчеплення;
  • коробка з додатковою зниженою передачею дає ідеальну швидкість руху для виконання всіх видів робіт із високою точністю та акуратністю;
  • надійний повітряний фільтр підвищує моторесурс техніки;
  • значно полегшений поворот та розворот, завдяки тому, що є розблокіровка на колесах;
  • легке налаштування керма «під себе» відбувається за допомогою одного гвинта;
  • міцне кермо та зручні руків’я, що не вислизають із рук;
  • якісне лиття і зварні шви, надійне та практичне фарбування.

Кращі пропозиції для забезпечення добробуту господаря

Запрошуємо в професійний сільськогосподарський інтернет-магазин (сайт: dtz.ua), щоб вибрати надійний мотоблок для оранки землі. До ваших послуг повний каталог 2023 року з вичерпними характеристиками та можливістю самостійного порівняння вибраних моделей. Ви отримаєте найоперативнішу інформацію щодо того, скільки коштує мотоблок в Україні та зможете купити техніку за вигідною ціною.

Якщо все ж залишаються питання, як правильно підібрати мотоблок, телефонуйте або лишайте повідомлення в месенджері. Ви отримаєте повноцінну консультацію та всі необхідні поради від кваліфікованих спеціалістів. Усі мотоблоки проходять обов’язкову передпродажну підготовку. Ми надаємо на техніку сертифікат якості, оперативне доставлення гарантоване по всій країні.

Мотоблок

Мотоблок для огорода

Мотоблок для дачи

eye 3159 Огляд від 26.10.2021

Комментарі

Написати коментар

ПАРТНЕРИ

ROMB UA
Vitals
Vitals AQUA
Amt
Spark
NOWA
Zapchastyny
INGCO
Kentavr
Limex
Element
Ucenka
Корт
Онлайн курсы IT