Культиватор: агрегат, необхідний з весни та до осені

Після придбання головної «робочої конячки» — міні-трактора, перед землеробом постає питання «як правильно вибрати культиватор?» Адже обробка ґрунту — найважливіша та найенерговитратніша з сільськогосподарських польових робіт. Важливо якнайбільше зробити і при цьому не витрачати зайвих зусиль та коштів.

Культиватор може боронувати, фрезерувати, прополювати, культивувати та орати ґрунт. За потреби їм можна розпушувати ґрунт, не ораючи і не перевертаючи пласт. Це дуже цінно на передпосівний етап, оскільки допомагає зберегти в землі вологу. Залежно від того, якими робочими інструментами оснащений, цей агрегат може підгортати рослини, загребати стерню і навіть вносити добрива. Щоб купити культиватор на міні трактор і отримати максимальний ефект слід врахувати особливості машини: достатнє тягове зусилля, яке найбільше залежить від потужності двигуна, систему кріплення, наявність і вантажопідйомність гідравлічної системи.

Класифікація культиваторів

Конструктивно розрізняють кілька типів цього агрегату:

 • Культиватор обробки пара служить для розпушування ґрунту перед посівом. Як правило, це важкий великогабаритний механізм.
 • Суцільний прополочний культиватор. Він менший за розмірами. Має можливість тонкого налаштування робочих органів. Його використовують, коли треба розпушити ґрунт і видалити бур'яни з міжрядь так, щоб не пошкодити рослини, що вже проросли.
 • Спеціальний культиватор. Конструкція розрахована на обробку конкретної культури – картоплі, кукурудзи, тощо.

Ще одна відмінність - тип з'єднання: культиватори бувають навісні та причіпні. Причіпні відрізняються великими розмірами та продуктивністю, забезпечені колесами для транспортування, у тому числі дорогами. А навісний кріпиться до трактора за допомогою гідравліки, але має колеса — опорні, для роботи на полі. Такий варіант зручніший при розворотах і переміщенні автомобільною дорогою.

Оснащення для культиватора

Є багато робочих органів, які використовуються на культиваторі. Вони характеризуються спеціалізацією або універсальністю:

 • полольна лапа;
 • стрілчаста універсальна лапа. Вигідна тим, що розпушує верхній шар ґрунту і зрізує бур'яни, коли ті ще по-справжньому не проросли.;
 • долотоподібна розпушувальна лапа;
 • підживлений ніж;
 • лапа-відвальник;
 • корпус-окучник;
 • бороздоріз;
 • голчасті диски;
 • катки. Використовуються для подрібнення грудок або стерні, пожнивних залишків, а також закладення добрив. Зазвичай катки монтують позаду лап;
 • вирівнююча планка. Її встановлюють позаду всіх робочих органів, щоб вирівняти поверхню ґрунту після розпушування.

Універсальний культиватор: один агрегат для багатьох операцій

Купити культиватор на міні-тракторі в Україні не складно. Приклад — якісна та недорога техніка бренду ДТЗ. Універсальні культиватори ДТЗ можуть працювати з різним оснащенням та виконувати всі функції спеціалізованих агрегатів. Якщо встановити на раму робочі органи різного призначення, можна проводити комплексну обробку грунту. Серед продукції ДТЗ є добрі культиватори для міні-тракторів різної потужності. Усі вони навісні. Але це не проблема: гідравліка більшості міні-тракторів має достатню потужність і вантажопідйомність.

Для різних міні-тракторів – різні культиватори

Серед найлегших міні-тракторів в Україні – 16-сильні китайські DW (лінійка 160), а також Kentavr (сімейство моделей 160). З відповідним культиватором ці малечі — дуже цінне придбання. Хороший культиватор на китайський трактор можна купити в Україні, вибравши з асортименту ДТЗ. Саме працювати з машинами потужністю від 16 до 22 л. с. розраховано дві моделі ДТЗ. Найлегший – універсальний культиватор на міні-трактор ДТЗ КУ-1,6П.Його ширина захвату – 1,6 м, вага – 85 кг. Він використовується для суцільної обробки – розпушування ґрунту, знищення бур'янів. Оснащений дев'ятьма S-подібними пружинними стійками. Як робочий інструмент використовує змінні долото. Таку ж ширину захвату (1,6 м), але трохи більшу вагу (118 кг) має культиватор для міні-трактора ДТЗ КУ-1,6У. У нього ширші функціональні можливості. Цей агрегат може використовуватися як для суцільної, так і міжрядної обробки. Незважаючи на невеликі розміри, він повністю виправдовує себе універсальним. Глибина обробки як у великих агрегатів: від 6 до 12 см. На нього можна поставити 7 стрілчастих лап. Якщо замість лап встановити підгортання, агрегат можна використовувати для підгребання та створення гребеня по осі рядків, а також знищення бур'янів та нарізування поливних борозен. На культиваторі є додаткове триточкове кріплення для зубчастих борін та катків. З їх допомогою можна забезпечити вирівнювання поверхні та висоту гребенів не більше 3-4 см.

Ті, у кого трактор трохи більшої потужності, наприклад лінійок ДТЗ 5244, DW – 240, 244, Kentavr – 244, Jinma JMT 3244, Dong Feng – 244, можуть купити культиватор на міні-трактор ДТЗ КУ-2,0У. Його ширина захвату 2 м та вага 138 кг. На агрегат є кріплення для дев'яти робочих органів. Для використання із міні-трактором потужністю від 20 до 30 к. с. він підходить найкраще.

До машин потужністю від 30 до 50 к. с., наприклад ДТЗ 5404, ДТЗ 5504, моделі 404 від DW, Kentavr або Dong Feng слід купити культиватор для міні-трактора КУ-3,2У. Він має ширину захвату 3,2 м та вагу 260 кг. Оснащений тринадцятьма стрілчастими лапами. Може виконувати той же набір функцій, що інші універсальні, але за продуктивністю практично вдвічі перевищує ДТЗ КУ-1,6У.

Культиватор використовується на різних етапах догляду за городом - від передпосівного обробітку ґрунту до збирання пожнивних залишків. Купити культиватор ДТЗ — це означає мати техніку для правильного догляду за землею та отримати від неї віддачу.

eye 1130 Огляд від 08.11.2021

Комментарі

Написати коментар

ПАРТНЕРИ

ROMB UA
Vitals
Vitals AQUA
Amt
Spark
NOWA
Zapchastyny
INGCO
Kentavr
Limex
Element
Ucenka
Корт
Онлайн курсы IT