ЯК ВИБРАТИ МІНІТРАКТОР В УКРАЇНІ У 2023 РОЦІ

Якщо у вас власне приватне господарство, то не потрібно розповідати, що таке мінітрактор. Використовуючи широкий спектр навісного до нього, ділянка землі буде вчасно оброблена, засіяна та прибрана. Ця спецтехніка завдяки своїй функціональності, універсальності та економічності набула широкого поширення не лише серед аграріїв, а й на виробництві, у комунальній сфері.

Правильно вибраний мінітрактор буде слугувати помічником цілий рік, для цього необхідно відповісти на низку питань:

  • площа угідь, що планується обробляти;
  • територія для роботи техніки (тісний двір, низькорослий сад, поле та ін.);
  • тип ґрунту, його стан в осінній та весняний період;
  • плановані завдання з урахуванням перспективи розвитку.

Скільки кінських сил під капотом?

Особливу увагу треба приділити двигуну. Дизельні агрегати, які встановлені на більшості мінітракторів, забезпечують тривалу експлуатацію за підвищеної продуктивності, значна тяга характеризується меншою витратою палива проти бензинових. Краще купити мінітрактор, оснащений свічкою розжарювання для полегшення запуску, коли прохолодно. А ось на що здатний мінітрактор, визначає потужність за кількістю циліндрів двигуна. Водночас чотирициліндровий силовий агрегат буде довговічнішим. Для передачі крутного моменту використовується пасовий або механічний привід. Останній передає зусилля без втрат, надійніший; пасовий — дешевший, простіший в обслуговуванні та є елементом захисту.

Вагові категорії спецтехніки

Чим більша маса машини, тим ширший спектр завдань і тим простіше їхнє виконання. Універсальне співвідношення маси до потужності мінітрактора — 50 кг на 1 к. с. діє у всіх сучасних моделей мінітракторної техніки. Відповідно до цих характеристик можна виділити три категорії машин.

Легкі мінітрактори

На них установлюються двигуни до 20 к. с., що дає змогу з легкістю обробляти невеликі площі в обмеженому просторі. Це самий дешевший мінітрактор (або мототрактор), що має невеликий габарит, масу, водночас досить швидкий по пересіченій місцевості. Цю модель техніки можна використовувати для виконання деяких видів сільгоспробіт та розглядати її як мінітрактор для домашнього господарства.

Легкий трактор

Середні мінітрактори

За необхідності обробки одного або навіть кількох десятків гектар, доречним буде більш дорогий варіант, на 24–35 к. с. Він має достатню потужність для роботи з базовим навісним. Компактність дає змогу працювати між дерев та без проблем ставити його в гаражі.

Це не лише мінітрактор для городу, адже він може поратися практично з будь-яким завданням землевласника. Якщо ж стоїть питання, який мінітрактор краще купити в Україні, то потрібно звернути увагу на 24-сильний агрегат. Це золота середина потужності в поєднанні з функціональністю та універсальністю.

Середній трактор

Важкі мінітрактори

Маючи порівняно невеликі розміри й потужність 40 к. с. і вище, цей продуктивний трактор є аналогом повноцінного тягового агрегату.

Важка машина, що має значний ресурс двигуна та характеризується функціональністю, може замінити будь-яку спецтехніку на площі до 50 га. Це не такий дешевий, досить громіздкий мінітрактор для оранки, який потребує більше місця, як для роботи, так і для зберігання.

Важкий трактор

Який вибрати мінітрактор в Україні кожен аграрій приймає рішення сам. Цікава з цього приводу думка відомого агроблогера Володимира Бруса: «Зазвичай господар купує мотоблок, потім переходить до мототрактора й лише в останню чергу звертає увагу на повноцінну машину. Я відразу пересів з мотоблока на потужний мінітрактор» (повна версія репортажу за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=D204Yr0zJxY).

Для реалізації потенціалу техніки

Якщо цікавить, як підібрати самий кращий мінітрактор, то переконайтеся, що забезпечена належна комплектація машини.

Комплектація ходової та трансмісії

На мототракторах встановлюється задній привід, а ось професійний варіант — це трактор 4х4. Його особливістю є висока тяга та підвищена прохідність. Якщо вам потрібна автономна робота активного обладнання, коли трактор перебуває на холостому ходу, потрібно віддати перевагу дводисковому зчепленню. Завдяки регульованій колії ви зможете обробляти різне міжряддя. Якщо довелося буксувати, минаючи калюжі, то блокуючи диференціал, можна підвищити прохідність та маневровість, захищаючи шину від стирання. Також рекомендуємо звертати увагу на розміри шин — від цього залежить тягове зусилля, показник прохідності по полю.

Комплектація навісної системи

Вал відбору потужності забезпечує передачу крутного моменту до приєднаного навісного обладнання. Чим більше швидкостей, тим більше варіантів навісних пристроїв можна приєднати. Відповідно, мінітрактор для сільського господарства стає більш функціональним. Наявність та збільшення числа гідровиходів забезпечує можливість під’єднання різного гідравлічного обладнання. Крім того, завдяки цій опції мінітрактор для дачі може підіймати та опускати навісне обладнання, що полегшує роботу з ним.

Комплектація по комфорту

Комфорт відіграє суттєву роль, особливо коли працювати доводиться весь день. Завдяки зручному сидінню, що легко налаштовується відповідно до особистих уподобань, знижується стомлюваність водія. Поліпшена ергономіка органів управління та інформативна приладова панель робить керування приємним та простим. Гідропідсилювач дає змогу легше повертати кермо і плавно входити в повороти. Погодьтеся, безкабінний мінітрактор для прибирання снігу за несприятливої погоди не дуже гарний варіант. За таких умов наявна кабіна з опаленням не лише суттєво полегшить роботу, але також вплине на те, скільки коштує мінітрактор.

Не забуваємо поставити техніку на облік

Якщо планується використовувати мінітрактор як сільський помічник, то транспортний засіб можна не піддавати процедурі реєстрації. Але якщо знадобиться поїздка за його кермом дорогами загального користування, то ця дія буде вважатися незаконною. Тому майбутній господар має заздалегідь поцікавитися, де поставити на облік мінітрактор.

Реєстрація трактора та мінітрактора в Україні проводиться Держспоживслужбою, процес постанови на облік відбувається за місцем прописки. Підраховуючи, скільки коштує поставити на облік мінітрактор, також важливо розуміти, що потрібні права водія. Вибір категорії залежить від потужності техніки.

Зробити правильний вибір та не помилитися

Коли необхідність малого та корисного помічника стала очевидна, необхідно з’ясувати, де можна купити мінітрактор. Пропонуємо не гаяти часу та звернутися в наш спеціалізований сільськогосподарський інтернет-магазин. Маючи багаторічний досвід, широкий асортимент техніки, ми можемо запропонувати мінітрактори необхідної комплектації від кращих виробників у межах запланованого бюджету. Менеджери магазину нададуть кваліфіковану консультацію, потурбуються про гарантію та оперативне доставлення!


eye 2012 Огляд від 15.03.2023

Комментарі

Написати коментар

ПАРТНЕРИ

ROMB UA
Vitals
Vitals AQUA
Amt
Spark
NOWA
Zapchastyny
INGCO
Kentavr
Limex
Element
Ucenka
Корт
Онлайн курсы IT